Palkovics Ferenc

Autósiskola

MENÜ

Tájékoztató

 

 

Palkovics Ferenc Autósiskola

Cím:Polgárdi, József Attila utca 3.

Telefon: (22) 790-408

Mobil: +36/ (20) 991- 4498

E-mail: autosiskola53@freemail.hu

A képzési engedély száma: KD/EL/NS/164/2/2009

Az iskolavezető neve: Palkovics Ferenc

Az iskolavezetői igazolványának száma: KDI-04768/08

Ügyfélfogadó címe: 8154 Polgárdi, József Attila utca 3.

Telefon: (22) 790-408

Mobil: +36/ (20) 991- 4498

Ideje: Kedd 12.00-20.00-ig

Előzetes egyeztetés esetén bármikor állok a tanulók rendelkezésére.

Telephely: Polgárdi, József Attila utca 3.

Oktatási helyszínek:

Elméleti oktatás: E-learing formában működik

Kihelyezett tanfolyamok esetén a megállapodás szerinti helyszínen.

Járműkezelési (rutin) gyakorlatok: 8000 Székesfehérvár, Seregélyesi u. 116 8136/4 hrsz.

Forgalmi Oktatás: Székesfehérvár területe, országúti vezetés során Székesfehérvár környéke (7-es, 8-as, M7 autópálya)

Váltás helye:

Sütő utca 34-44 számú parkoló, esetenként a tanuló az oktatóval előre egyeztetett időpontban és helyen.

Beiskolázási feltételek:

A képzésre jelentkezőt a képzőszerv köteles az általa végzett teljes képzési szolgáltatás és vizsgára bocsátás feltételeiről tájékoztatni és a jelentkezés során írásbeli szerződést kötni, mely a tanfolyam megnyitóján történik.

Jelentkezéskor a képzőszerv jelentkezési lapot töltet ki a személyi igazolvánnyal egyezően, majd ellenőrzi, hogy a jelentkező megfelel-e a képzési rendeletben előírt feltételeknek.

A „B” kategóriás tanfolyamra az vehető fel:

Aki betöltötte a 16 és fél életévét

Aki 8 általános iskolai végzettséggel rendelkezik és bizonyítványát bemutatja

 

A jelentkezési laphoz csatolni kell:

Orvosi alkalmassági igazolást, melyet a háziorvos díj ellenében végez el.

Az általános iskolai vagy magasabb iskolai végzettséget igazoló bizonyítványt az első KRESZ vizsga alkalmával kell bemutatni a vizsgabiztosnak.

Az orvosi alkalmasságnak két csoportja van:

csoport – A1, A, B kategóriákban – időtartam általában 10 év, - ezt a vizsgálatot a háziorvos végzi el.

csoport – gépjárművezetésben munkavállalók részére, időtartam általában 5 év. Ezt a vizsgálatot háziorvos, vagy foglalkozás-egészségügyi szakellátó hely orvosa végzi.

A „B” kategóriás elméleti tanfolyam E-learning formában történik, 75 óra/180 nap hozzáférhetőséggel. Igény esetén pótóra is lehetéges.

Az E-leraning tanfolyam díja összesen: 50000 Ft. (esetenként kedvezmény), melyet a tanuló az iskolavezetőnek fizet ki számla ellenében.

A „B” kategóriás elméleti (közlekedési ismeretek, szerkezeti – és üzemeltetési ismeretek, gépkocsivezetés elmélete tárgyakból) vizsgára a tanuló akkor bocsátható:

ha az életkora a betöltött 17. életév előtt 3 hónap

ha a kötelező minimális órákon részt vett, illetve a hiányzásokat pótolta.

Az első elméleti vizsgára az elméleti tanfolyam utolsó oktatási napjától számított legfeljebb 9 hónap elteltével kell jelentkezni. Legkésőbb 1 éven belül sikeres vizsgát kell tenni, ellenkező esetben új elméleti tanfolyam elvégzése szükséges.

Számítógépes vizsga helyett a vizsgabizottság vezetőjének engedélye alapján szóbeli vizsgát tehet az, aki a Magyar nyelvet nem anyanyelvi szinten beszéli, illetőleg érti, valamint aki a vizsga időpontjában egészségi állapota miatt írásra képtelen. Sikertelen vizsga esetén újabb vizsga 3 nap elteltével tehető. Konkrét időpontját az iskolavezető, vagy a vizsgázó egyezteti a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Ügyintézőjével, a vizsgázó személyi igazolványával és lakcímkártyájával együtt, melyeket köteles magával vinni az összes vizsgáira.

Az elméleti vizsgák helye:

Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont

8000 Székesfehérvár, Sárkeresztúri út 12.

Telefon: (22) 512-887

Az elméleti vizsga díja 4600 Ft, melyet a tanuló a tanfolyam díjával egy időben számla ellenében az iskola vezetőjének köteles megfizetni. A sikeres közlekedési alapismeretek vizsga 2 évig érvényes, ez idő alatt az összes vizsgát be kell fejezni, különben az eddig megszerzett vizsgák érvényüket vesztik, új tanfolyamot kell végezni, azt követően újra vizsgázni.

A gyakorlati vezetés a járműkezelési foglalkozással kezdődik.

Helye:8000 Székesfehérvár, Seregélyesi u. 116. 8136/4 hrsz.

Gyakorlati vezetés jelenleg egy Opel Astra G illetve egy Suzuki SX4 típusú személygépkocsival történik.

Hétfőtől – péntekig 6 órától 22 óráig, hétvégeken 6 órától 18 óráig az oktató és a tanuló által egyeztetett időpontokban. A járműkezelési feladatok (alapoktatás) gyakorlása napi 2 órában történik, melynek óradíja 10000 Ft.

A járműkezelési feladatok megismertetésére, bemutatására és begyakorlására kötelezően minimum 9 óra az előírás. Amennyiben ez az óraszám nem elegendő a forgalmi oktatás elkezdéséhez, úgy az oktató javaslatára további órákban lehet gyakorolni.

Városi vezetés: 14 óra

Országúti vezetés 4 óra

Éjszakai vezetés: 2 óra (sötétben)

A minimális 29 óra gyakorlati vezetés folyamán minimum 580 km-t kell teljesíteni, vagy további órákat kell vezetni, amíg a forgalmi vizsgához kötelező 580 km nem teljesül.

A vezetési órák 50 percesek, plusz 10 perc szünet. A szünet a tanuló kérésére sem hagyható el.

A forgalmi vezetés óradíja egységesen 10000 Ft. Aki a kötelezően előírt óraszám alatt nem sajátítja el a vizsgaszintnek megfelelő ismereteket, az oktató javaslatára pótórákat vezethet, melynek díja megegyezik az alapórákéval. Amennyiben a tanfolyam alatt költségnövekedés következik be (pl. üzemanyag áremelkedés) úgy a tanfolyam díjának változtatási jogát az iskolavezető fenntartja.

Aki sikertelen vizsgát tesz, 3 nap eltelte után ismételheti meg, melynek konkrét időpontját a gyakorlati oktató egyezteti a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Ügyintézőjével.

Az alapvizsga és a pótvizsga díja 11000 Ft.

A vizsgabiztos köteles a vizsgát felfüggeszteni, ha a vizsgázó személyazonosságában megtéveszti, szeszes italt fogyasztott, vagy a vizsga eredményét bármilyen ajánlattal befolyásolni próbálja. Ezekben az esetekben a Közlekedési Felügyelőség Vezetője a vizsgázót 6 hónapra felfüggesztheti a vizsgák alól.

A tanulónak a Vöröskereszt által vezetett Közúti Elsősegélynyújtásból sikeres vizsgát kell tennie. A kapott igazolást az Okmányirodában be kell mutatnia. Az Elsősegélynyújtó tanfolyam alól és vizsgáról az kaphat felmentést, aki 1984-nél nem régebben szerzett valamilyen kategóriában jogosítványt, illetve egészségügyi végzettséggel rendelkezik és ezt a bizonyítvány hiteles másolatával igazolja.

A vezetői engedélyt az okmányiroda állítja ki, az orvosi alkalmassági, az elsősegélynyújtó tanfolyam igazolásával és a személyi igazolvány bemutatásával a sikeres forgalmi vizsgát követően 3 munkanap elteltével. Az első vezetői engedély kiadása ingyenes.

 

Ha tanulmányait más képzőszervnél kívánja folytatni a tanuló, akkor kérésére hárompéldányos Képzési Igazolást ad ki az iskola vezetője, az addig lehallgatott illetve levezetett óráiról és a teljesített kilométerről. A kapott igazolás két példányával köteles jelentkezni a tanuló a fogadó képzőszervnél. További fizetésre, levonásra nem tart igényt az iskola.

Ha a tanuló a betöltött 20 életéve előtt sikeres elméleti vizsgát tesz, az elméleti tanfolyam díját + a vizsgadíjat visszaigényelheti (maximum 25 ezer Ft. értékben) a Magyar Államkincstártól, melyhez az Iskolavezető igazolást állít ki.

A képzés felügyeletét ellátó szerv:

Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont

8000 Székesfehérvár, Sárkeresztúri út. 12.

Telefon: (22) 512-887

Esetlegesen felmerülő kérdéseire minden érdeklődő választ kap a tanfolyam megnyitóján.

Jó tanulást és eredményes vizsgát kíván minden tanulójának:

Polgárdi, 2020. április 1.

 

Palkovics Ferenc s.k

Iskolavezető

Asztali nézet